Gymnastický míč Formerfit GB55

195 Kč
Skladem

Velký gymnastický míč o průměru 55 cm. Vhodný na cvičení, relaxaci a rehabilitaci osob s výškou 160-170cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

SKVĚLÁ POMŮCKA PRO REHABILITACI, RELAXACI A FITNESS CVIČENÍ

Gymnastický míč, který nabízíme v modrém provedení, vyrábíme z odolného materiálu a disponuje tak vysokou nosností. Míč je ideální pomůckou určenou pro rehabilitaci, relaxaci a fitness cvičení. Balón je nutno naplnit vzduchem na jeho stanovený rozměr, tj. 55 cm. Dále je opatřen protiskluzovou úpravou.

 

JAKOU VELIKOST MÍČE VYBRAT, A JAK MOC JEJ NAFOUKNOUT?

Klasickou otázkou je, jak správně vybrat rozměr gymnastického míče, a jak ho správně nafouknout. Základním pravidlem posedu na míči je, že zadek musí být o trochu výše než kolena. Obecně se doporučuje, že míč musí být vždy naplněn vzduchem na jeho stanovený rozměr - průměr míče tedy nezmenšujte tím, že do něj dáte méně vzduchu nebo nezvětšujte přefouknutím (takovou změnou jeho průměru současně změníte jeho funkční vlastnosti a to určitě nechcete). Takže v základu vybíráte podle výšky postavy.

Odborná skupina fyzioterapeutů a rehabilitačních pracovníků se zcela jasně na centimetrech nedokáže shodnout a průměrně stanovují tyto limity: výška postavy 160 - 170cm míč 55cm, 170 - 180cm míč 65cm, 180 - 190cm míč 75cm. Upřesněte svůj výběr měřením nazvaným : "nesu si svůj míč pod paží". Takže zvedněte ruku do úplného upažení, ohněte prsty v prostředním kloubu kolmo dolů (jako byste chtěli míč konečky prstů zachytit a odnést). Paži našponujte co nejvíce, vzdálenost mezi prsty a trupem je pak hledaný průměr míče. Vyberte si míč rozměrově nejbližší vašemu měření.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gymnastické míče
Záruka: 3 roky
Průměr míče: 55 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: